.

Вищий адмінистративний суд України визнав протиправними та скасував розпорядження та припис НКРЗІ

З 10 по 30 травня минулого року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), здійснила планову перевірку діяльності ТОВ «Євротранстелеком» на предмет дотримання законодавства в галузі телекомунікацій.

В ході перевірки були зафіксовані, на думку НКРЗІ, ніби то порушення маршрутизації трафіку в телекомунікаційній мережі загального користування України та неправомірне, з точки зору НКРЗІ, використання нашим Товариством номерного ресурсу без діючих дозволів. Також НКРЗІ вважало, що форми договорів, які укладені Товариством з іншими юридичними особами не відповідають Основним вимогам до договору про надання телекомунікаційних послуг.

ТОВ «Євротранстелеком» не погодилося з зафіксованими порушеннями та звернулося до суду.

13 липня цього року Вищим адміністративним судом України було ухвалено остаточне рішення по даним питанням, яким визнано протиправними та скасовано розпорядження та припис НКРЗІ стосовно маршрутизації, номерного ресурсу та не відповідності існуючих договорів Основним вимогам.

Рішення стосовно змісту договорів на надання телекомунікаційних послуг є актуальне для галузі в цілому, оскільки порушення Основних вимог в частині відповідності існуючих договорів, фіксується НКРЗІ при перевірках досить часто, в незалежності від того, з ким та яким чином укладено договір. Це, на нашу думку, є втручанням в господарську діяльність і суперечить діючому законодавству України.

ВАСУ в своєму рішення визнав, що вимоги НКРЗІ до змісту договорів, які укладені нами з іншими контрагентами, суперечать Цивільному Кодексу України, а тому скасував відповідний Припис.

Контакти:

+380 (44) 333 59 00
+380 (44) 333 59 76

Для поштових та кур'єрських відправлень:
+380 (67) 333 59 00